#1

אז מה תרצו לעשות כשתהיו גדולים


הגעתם לגיל שאתם צריכים להחליט? כולם מסביב שואלים אתכם מה תעשו כשתהיו גדולים? יכול להיות שזה הזמן לברר על אופציות הלימוד שעומדות לרשותכם. אם אתם לאחר הצבא וכבר יש לכם ציוני בגרות ופסיכומטרי, זה הזמן לברר אודות לימודי תואר ראשון. התואר הוא כמובן הפתח לתחילת הקריירה שלכם ובו תלמדו את כל מה שאתם צריכים כדי למצוא את העבודה שמעניינת אתכם. יכול להיות שאתם מגיעים לרגע הזה חדורי מטרה ואתם יודעים כבר מה אתם רוצים ללמוד, אך גם אם עוד אין לכם מושג מה תרצו לעשות כשתהיו גדולים, אין לכם ממה להתרגש כיוון שתמיד תוכלו להתייעץ עם יועצי הלימודים שישמחו מאד לעמוד לרשותכם ולעזור לכם לבחור את המקצוע שילווה אתכם לאורך חייכם המקצועיים.


התייעצות


אתם עומדים לפני החלטה משמעותית בחייכם אשר תשפיע על העתיד שלכם. לכן, אם אתם לא בטוחים מה אתם רוצים לעשות כשתהיו גדולים ואיזה מקצוע מעניין אתכם ללמוד, מומלץ מאד שתקחו לעצמכם פסק זמן למחשבה והתייעצות. אנשי מקצוע כמו יועצי לימודים ישמחו מאד לעמוד לרשותכם ולסייע לכם להחליט אלו לימודי תואר ראשון הם המתאימים עבור פיתוח הקריירה שלכם. לאחר שתתייעצו ותרגישו בטוחים איזה מקצוע אתם רוצים ללמוד, תוכלו לברר אודות מוסדות הלימוד השונים ולהחליט היכן ללמוד.


מוסד לימודים


לאורכה ולרוחבה של ישראל ישנם מוסדות לימודים אקדמיים הנחלקים בין מכללות לאוניברסיטאות. ברגע שיש בידכם ציוני בגרות ופסיכומטרי ואתם יודעים מה תרצו ללמוד, זה הזמן לבדוק את מוסדות הלימוד השונים. יכול להיות שחלק מהמוסדות יתאימו לתוכנית הלימוד שאתם מצפים לה, חלק יהיו קרובים לביתכם וחלק יציעו לכם מלגות. עליכם לקחת בחשבון את כל המרכיבים השונים הללו לפני שתחליטו באיזה מוסד תתחילו ללמוד. עם זאת, מומלץ להגיש מועמדות למספר מוסדות ולאחר שתתקבלו לבחור את מוסד הלימוד הטוב ביותר עבורכם.


מתחילים בחיים בוגרים


הדרך שלכם למקצוע המבוקש עוברת בתואר הראשון ולעתים תואר זה יהיה רק תחילת הדרך הלימודית שלכם. על מנת להצליח בתואר שלכם כדאי מאד שיהיו בידכם את הכלים הטובים ביותר ומינימום של לחצים מסביב. בטרם תתחילו את הלימוד תצטרכו לוודא כי:

· יש בידכם את אמצעי התשלום לשכר הלימוד או שהגשתם בקשות למילגה.
· יש לכם מקום לחיות בו במהלך הלימודים.


לקחת אחריות


הוצאת תואר ראשון הוא הליך לימודים של שלוש או ארבע שנים (במידה ואתם לומדים באופן מלא) שהמטרה שלו היא להקנות לכם עניין, ידע וכמובן מקצוע לעתיד. עם תחילת הלימודים אתם נכנסים לעולם של אחריות, חוזרים להגיש עבודות וללכת למבחנים ועם זאת יכול להיות שעליכם להתחיל להתמודד גם עם מחייה עצמאית משלכם. מומלץ מאד שעוד לפני שתתחילו את הלימודים תכינו את עצמכם לאחריות החדשה, תמצאו עוד לפני תחילת הלימודים עבודה שיכולה להשתלב במערכת הלימודים שלכם וכמובן דירה או מגורים אם אתם לא ממשיכים לגור אצל ההורים.