#1

קולנוע ביתי מעולם לא נשמע טוב יותר


אם יש מהפכה מושלמת בעולם הטכנולוגי אזי היא מכוונת לכל תחום המדיה הביתית. כנראה שזה הדבר הטוב ביותר שקרה בעולם מאז המצאת הנורה החשמלית. אין תחושה יותר מענגת מאשר לשבת בסלון הפרטי ולראות סרט או הופעה ברמה של בית קולנוע או אולם אירועים. כל זאת בזכות טכנולוגיית ה- HD שנכנסה לחיינו ברגע אחד והפכה את כל עולמנו לתענוג אחד צרוף וגדול.


שידורים מעולם אחר


HD
הם בעצם ראשי תיבות של- High Definition שמשמעותו הבחנה גבוהה. בגדול הכוונה היא להתקן תצוגת וידאו ברזולוציה גבוהה. ברגע שרואים שידורים מותאמים לטכנולוגיה הזו התמונה תהיה חדה וברורה יותר מכל טלוויזיה אחרת שאין בה התאמה לשידורים ברזולוציה גבוהה. צפייה בשידורים מעין אלו מבטיח הנאה גדולה לכל צופה.


עבר ועתיד


בעבר כל בית שהיה בו מכשיר וידאו עם קסטות נחשב למתקדם. חנויות השכרת סרטי וידאו עשו מיליונים ואנשים נהרו לשכור סרטים ולהפוך את החוויה לבילוי עם משפחה וחברים בבית. תורים השתרכו לעיתים מול מכונות הוידאומט בשישי בערב, כי כולם רצו להרגיש קולנוע אבל מהבית. באותם ימים כולם חשבו שזוהי שיא הטכנולוגיה אבל כמה כולם טעו כי לא עוברות הרבה שנים ואנו חווים היום התרגשות מסוג חדש כאשר אפשר לראות וליהנות מסרט או מהופעה בדיוק כמו שחווים בבית קולנוע אמיתי.


אביזרים דרושים


מערכת קולנוע ביתית מושלמת צריכה להיות מורכבת מכמה וכמה מכשירים נוספים החוברים יחדיו לקבלת תוצאה שמעבירה צמרמורת בגוף. בשביל שהחוויה הביתית תהיה כמו הישיבה בקולנוע צריך לשלב בין כמה פרמטרים והם:
· מסך הקרנה או מקרן או טלוויזיה עם רזולוציה גבוהה בגודל המתאים לחדר בו נמצאים.

· רסיבר – הוא המגבר אליו מתחברים אמצעי הקצה לקבל שמע באיכות גבוהה.
· רמקולים – בשביל לקבל תחושה אמיתית של קול הסובב את הצופה יש צורך לרכוש חמישה סוגי רמקולים לפי הפירוט הבא: שני רמקולים קדמיים, שני רמקולים אחוריים לסראונד ורמקול נוסף המציבים במרכז החדר בדרך כלל מעל או מתחת לטלוויזיה.
· סאב וופר – רמקול נוסף לצורך קבלת אפקט קולות הבאס ומשלים את השמע בעת צפייה באפקטים בסרטים וגם במוזיקה.


עלויות


עם כניסתה של הטכנולוגיה הזו העלויות של הטלוויזיות והרמקולים היו יקרים לאין שיעור. עם השנים הטכנולוגיה הזו הועתקה ממפעל למפעל וכמויות הייצור גדלו לאין שיעור, שפע זה איפשר תחרות בריאה והמחירים ירדו בהתאם וכל אחד אשר חשקה נפשו לראות סרט ולהישאר בבית יכול כיום להרשות לעצמו מבלי לחשוב פעמיים. אבל לא להתבלבל זה לא נגמר פה, הטכנולוגיה ממשיכה להשתכלל והמרוץ אחרי החוויה האולטימטיבית טרם נגמר ולא רחוק היום שכל מה שרואים בסרטי המדע בדיוני יהיו משהו קיומי אצל כל אחד ואחד בבית.