#1

הזר החדש של ירושלים לא מעודכן: "הסוכן אמר שצריכים מישהו, שמח שקיבלו אותי. אני בא לעשות כל מה שיבקשו ממני. אני יודע שהקבוצה לא זכתה באליפות וזו צריכה להיות המטרה".

עמוק עמוק בתוך העונה, דן שמיר לא חושש לצרף שחקנים חדשים לסגל שלו. הגארד האמריקאי אוריאן גרין (26, 1.93 מ') נחת הבוקר (רביעי) בארץ אחרי שחתם בשורות מחזיקת הגביע. את הידע שלו על הכדורסל הישראלי הוא מביא דרך קירק פני, איתו שיחק באוסטרליה, מה שאומר שהרבה הוא לא יודע.
"שמעת על דרור חג'ג'?"
"סליחה, מי?"
גרין לא התבייש להודות: "אני כמעט ולא יודע כלום על הקבוצה. הסוכן שלי אמר לי לפני שבוע שצריכים מישהו ואני שמח שקיבלו אותי ושזה אני. קיבלתי עדכון קצר בלבד ואני מקווה להתעדכן בימים הקרובים. אני יודע שירושלים זכתה בגביע".
מה שפני כן סיפר. "אני יודע שהכדורסל מאוד חשוב לישראלים ופופולרי מאוד. אני יודע שהקבוצה לא זכתה באליפות וזו צריכה להיות המטרה. אני גם לא ממש מכיר את מכבי ת"א. שיחקתי נגד טימי באוורס בקולג' וקירק פני סיפר לי על המאמן דן שמיר, אותו אני מחכה לפגוש".
גרין, שנבחר בדראפט 2005 ע"י בוסטון ומיעט לשחק גם באינדיאנה ובסקרמנטו, סיפר קצת על עצמו סגנון המשחק שלו: "אני שחקן הגנתי באופי שלי ומשתדל לעזור לחברים שלי כמה שניתן בהתקפה. אבוא לעשות כל מה שיבקשו ממני. שיחקתי ב-NBA, ברור שכל אחד רוצה להגיע לשם אבל סבלתי מחוסר מזל, הכדורסל זה משחק עולמי שמשחקים בכל העולם ואני רק רוצה לשחק".קרדיט-sport5