TGF.co.il - שיווק רעיוני בעולם חומרי
 
מציג תוצאות 1 עד 5 מתוך 5
עוד |
 • צפיות: 8,834
 • תגובות: 4
 1. T-G-F מנותק/ת TopGear Super Professional
  תאריך הצטרפות
  05.10.2009
  שם פרטי
  TGF
  הודעות
  1,985
  #1

  שיווק רעיוני בעולם חומרי

  כולנו בישראל החל מהדתיים והמאמינים ביותר ואפילו אלה האנטיציונים ועד לאתאיסטים מובהקים ככל שלא יהיו, נמצאים כאן בארץ בגלל גורם משותף אחר- היהדות שלנו.

  הרבה לפני הדת והאל מדובר על מסורת בת אלפי שנים שמאחדת עם אחד, ללא מדינה לאורך רוב שנות ההיסטוריה, ברמה כה גבוהה עד שהיא מבדלת אותו מיתר העמים במשך כל כך הרבה דורות.

  זהות יהודית היא הבסיס להיותינו כאן על האדמה הזו, היא ההצדקה לקיומה של מדינת ישראל כפי שאנחנו מכירים אותה היום והיא בסופו של היום הזהות של המרקם החברתי היחודי שלנו, שאין עוד דומה לו. עם סגולה היא אולי אמירה קצת מתנשאת, אבל מבט חטוף על תמונת המצב לא משאיר שום דרך אחרת להסתכל על זה.

  זהות יהודית פועמת חזק לא רק בקרב האנשים שגרים על אדמת הקודש, היא קיימת גם בליבם של הנמצאים בגולה, אלה ששם לעיתים קצת יותר קשה לה לנצוץ. יש לנו דרך לעזור להם.

  התערערות או צמיחה?

  חלק מהשיח מוקדש באחרונה לגבי עניין רמת היציבות של זהות יהודית בקרב הציבור. מצד אחד יש תחושה שהמסורת מתערערת, שאנחנו מתרחקים מהמקורות ושאנחנו הופכים להיות יותר מערביים מהמערב עצמו, אבל רגע. אולי אפשר להסתכל על זה גם אחרת?

  שיח משתנה, פורה ורחב יותר. היום יש הרבה יותר פלורליזם. הרבה יותר דעות שונות ומגוונות והכל נראה ממש אחרת. וזאת בדיוק ההזמדנות שלנו לעזור ליהודים בתפוצה להתחבר בחזרה לזהות היהודית שלהם ממקום הרבה יותר נח. כל אחד יכול להרתם למשימה ברמה הפרטית והיחידנית שלו בעזרת הפיסבוק, הטוויטר והאינסטגרם.

  איחוד מחדש

  המעניין הוא, מעבר לדת והמסורת, האופן שבו אנחנו חיים. מצד אחד העידן שלנו הוא אכן עידן חומרי למדי. כסף מדבר. כלים יפים הם שאיפת רובינו. נראה כי החומר הוא הוא שמניע אותנו בהחלטות השונות בכל רבדי החיים.

  ומאידך נראה שהתקשורת האנושית נמצאת בלב המנוע שמניע את כל התעשיות כולן, אלה שמייצרות את הכסף שמניע בסופו של דבר אותנו.

  מעניין לא?

  הבנה של הנקודה הזאת היא הזדמנות ענקית לראות את מה שמתרחש בפועל. השיח החברתי הקולח שמתנהל בכיכר העיר הציבורית, הפייסבוק מראה שיש מקום לדעה של כל אחד. וכיכר העיר היא כבר לא עוד רק של עיר ספציפית כזו או אחרת. הכיכר היא של עיר העולם.

  לא מעט עולה נושא מרכזי על סדר היום החברתי והוא נידון מכל ההיבטים על ידי כולם, במעגלים גדולים ומצומצמים כאחד. זהות יהודית מהווה לא אחת את הנושא המרכזי, וכמעט תמיד את הנושאים הצדדים בכל דיון ושיח.

  שיווק רעיוני בעולם חומרי הוא בדיוק מהות העידן שבו אנחנו חיים וזאת ההזדמנות להפרד מהסדר הישן ולהתחיל לממש את הפוטנציאל האמיתי שלנו כמו אנשים בעלי דעת, היכולת לראות ולנהל את האגו שלנו, במקום שהוא ינהל אותנו.

  המרחב הקיברנטי עורר מהפכה ענקית במרקם האנושי, מהפכה שאין שניה לה, כמובן שהיא נוגעת לכל היבט בכל תחומי החיים, אצל כל אדם על פני כדור הארץ.

  זו המקום להבין שהשליחות היא של כולנו. ולצד הפעולות היזומות שעושה הסוכנות היהודית, משרד החוץ ועמותות פרטיות, כל אחד ואחת מאינו הוא שליח בעולם, גם בעודו יושב בחדר בביתו על המחשב.

 2.  
 3. נושאים אחרונים
 4. kidwiz מנותק/ת TopGear Baby
  תאריך הצטרפות
  19.08.2012
  הודעות
  43
  בלוג פוסטים
  2
  #2

  מאמר נחמד תודה

 5. kittykitty מנותק/ת TopGear Baby
  תאריך הצטרפות
  28.04.2010
  שם פרטי
  קיטי בנג
  הודעות
  49
  #3

  תודה רבה לך
  עגלות לתינוקות המובילות בעולם במגוון דגמים.
  בניה קלה - עם חברה מקצועית וותיקה בתחום.
  קידום אתרים בגוגל
  דילים לחו"ל

 6. yairkid מנותק/ת TopGear Baby
  תאריך הצטרפות
  12.05.2014
  הודעות
  27
  #4

  יפה ומעניין תודה רבה

 7. dumbop מנותק/ת TopGear Baby
  תאריך הצטרפות
  11.09.2014
  הודעות
  13
  #5

  תודה רבה

 

המבקרים מצאו דף זה ע"י חיפוש המילים:

SEO by vBSEO