#1

קורסים ומקצועות שלא חשבתם עליהם

במציאות הנוכחית, נראה לעיתים כי הבחירה בלימודים נעשית יותר על פי חוק העדר ופחות על פי נטיות הלב והרצון לעשות משהו ייחודי. על רקע עובדה זו, מעניין לגלות שעדיין ניתן להצליח בדרכים אחרות, מקוריות יותר, באמצעות בחירה בקורסים ומקצועות מרתקים, שיכולים בהחלט לספק גם פרנסה מכובדת וגם הרגשה טובה יותר.

בשורות הבאות נכיר כמה קורסים ומקצועות שככל הנראה לא חשבתם עליהם עד כה, במיוחד אם אתם צעירים שנמצאים לפני השלב של ההתבססות המקצועית. נציג את האפשרויות המעניינת של קורס גישור, את לימודי הטלוויזיה ואת ההכשרה לפעילות יזמית.

הופכם למגשרים

העולם המודרני הוא עולם דחוס ולחוץ, שאפתני ובלתי מתפשר. הסביבה והחברה, שהפכו לסיר לחץ של ממש, הפכו את הסכסוכים לדבר מה נפוץ מאין כמוהו.

על רקע הקריסה של מערכת המשפט תחת העומס, וההבנה שאין די בכלים משפטיים כדי לפתור את כל הבעיות ואפילו את רובן, הלך והתגבש תחום מקצועי מרתק, שכבר מזמן איננו קוריוז. התחום, שקיבל את השם הכללי "גישור", נועד במהותו לפתור סכסוכים שונים, תוך התבססות על כלים בין תחומיים ומיומנות של מציאת פתרון מקדם, עבור כל הצדדים המעורבים.

אמנם חלק מהמגשרים בימינו הם בעלי מקצוע כגון עורכי דין, אבל חשוב להבין שהללו הם רק קצה הקרחון. מגשרים יכולים להיות אנשי מקצוע בפני עצמם, כאשר ניתן לבחור בנישה מסוימת או לעסוק בכמה תחומים במקביל. בין היתר ישנם מגשרים שפועלים:

· בסביבה עסקית.
· בתחום של סכסוכים אזרחיים.
· בקונפליקטים זוגיים.
· ביחסי משפחה אחרים.
· בתחומים מקצועיים כגון ברפואה או הנדסה.
· סכסוכים בין קבוצות אתניות והדוגמאות עוד רבות.

לומדים טלוויזיה


על רקע ריבוי ערוצי הטלוויזיה ויותר מכך – האפשרות להפיץ תכנים גם ברשת האינטרנט, לימודי טלוויזיה יכולים להיות צעד ראשון לקראת קריירה מוצלחת. חשוב להבין שתחום הטלוויזיה כולל בתוכו מגוון רחב של מקצועות ותפקידים, הרבה מעבר לבימוי או צילום. בין היתר נדרשים:

· כתבים.
· תחקירנים.
· מאפרים.
· עורכי תוכן.

· מפיקים.

לצד לימודים מקצועיים בתחום הטלוויזיה והתקשורת, ישנה אפשרות לעשות דרך ארוכה יותר, באמצעות לימודי תקשורת באקדמיה.

נכנסים לעסקים


תחום דעת נוסף ומקורי המאפשרי ללומדים אותו להפוך ליזמים מקצועיים, הוא תחום הניהול העסקי. אם בעבר יזמות הייתה משהו שנולדים איתו, הרי שכיום ניתן בהחלט ללמוד זאת, ולמעשה זה דבר חיוני בכדי להצליח בעולם של תחרות בלתי מתפשרת. בתחום היזמות ניתן לבחור בסוגי לימודים שונים כגון:

· ייזום עסק קטן – כיצד מקימים עסק, כיצד מנהלים תזרים מזומנים, ניהול ספרים, יסודות במימון, הכנת תוכנית עסקית.
· ייזום בהייטק – נועד בעיקר לבעלי ידע מקצוע, שרוצים להצליח יותר בהקמת סטרט אפ, בגיוס כספים ובכל הדרכים לקראת האקזיט המיוחל.
· ייזום בנדל"ן – מתאים למי שרוצה להשתלב בתחום התיווך בנדל"ן או למי שרוצה ליזום פרויקטים כגון תמ"א 38.