#1

התוכניות שיעשו לכם את החופש הגדול

מגוון הערוצים של הטלוויזיה בישראל מאפשר לכל אחד למצוא את מה שמעניין אותו, מתי שמעניין אותו.

לקראת החופש הגדול ההולך ומתקרב, בחרנו לסקר כמה תוכנות ואירועים טלוויזיוניים שימשיכו לעשות לכם את הקיץ, עם תסריטים משובחים, דיאלוגים שנונים, שחקנים מצוינים או מקוריות מתפרצת.

מכיוון שסדרות ותוכניות חוץ יש מספיק, ודווקא בגזרה הישראלית ההיצע קטן יותר, בחרנו להתמקד במיוחד בכמה תוכניות משלנו, שיעשו לבני נוער חופש נעים מול המסך הקטן.

יש לנו ארץ נהדרת

בחינה של לוח שידורים ערוץ 2 מאפשרת למצוא לא מעט תוכניות שמעניינות את הציבור. עם זאת, אין ספק שתוכנית דגל בעלת ייחוד, שפונה לבני נוער ולמבוגרים גם יחד כמו ארץ נהדרת, אין מספיק בנוף הישראלי.

את תוכנית הסאטירה וההומור, החיקויים והמערכונים, שכבר הפכה מזמן לקאלט של ממש, אין אולי צורך להציג, אבל בהחלט חשוב לציין עובדה אחת חשובה. מדובר על תוכנית שהשכילה במהלך השנים להשתפר ולהתחדש, לבחור בטאלנטים שעושים את העבודה ובעיקר – להמשיך להיבנות על תסריטים שנונים, שמציגים את ההוויה הישראלית כמו שהיא, גם אם בצורה מוקצנת.

אגב, ממש לאחרונה החלו מגעים לחזרתו לתוכנית של אסי כוהן, אחד מהשחקנים המוכשרים והאהובים בישראל. אם המגעים אכן יבשילו אבל גם אם לא, אין ספק שגם הקיץ הקרוב הולך להיות מצחיק ושווה צפייה.

הפיז'מות שלא ישנות

מערוץ 2 אנו עוברים לערוץ הילדים, שמצליח להציג הצלחה משלו, עם תוכנית שרצה כבר קרוב לעשר עונות. התוכנית עליה אנו מדברים, הפיז'מות, נשענת על צוות מנצח של שחקנים, יוצרים וכותבים. גם אם אין מדובר על תוכנית נשכנית כמו ארץ נהדרת, הרי שגם כאן יש נגיעות של הומור מלוטש ואפקטיבי.

למרות שהסדרה ממוקמת בערוץ הילדים, מדובר על סדרה שמתאימה מאוד לבני הנעורים, והיא מצלחה להצחיק בלי לרדת מתחת לחגורה. עם דמויות בלתי נשכחות כמו נאג'י העיראקי, גרי מההמבורגרי, עודד הטבח השלומיאל וכל יתר חבריהם, הצפייה בלהקת צעירים כושלת מעולם לא הייתה מצחיקה יותר.

גאליס – ההצלחה העולמית

הצלחה נוספת לנוער, שממשיכה קדימה במלוא המהירות, מצויה בסדרה המצוינת גאליס. הסדרה, שנרכשה להפצה גם בכמה ארצות מעבר לים, מכילה את כל המרכיבים של מתח, מסתורין ותהפוכות.

עם מחנה קיץ שמכיל הרבה יותר ממה שנראה במבט ראשון, עם עיר אבודה ומסתורית וחפצים קסומים ובלתי צפויים, אי אפשר שלא ללכת שבי אחר העלילה.

הספורט העולמי

לסיום, אי אפשר שלא לומר כמה מילים על אירוע הספורט הגדול של הקיץ המתקרב. אנו מדברים על המודניאל כמובן, שצפוי להתקיים במקום המתאים ביותר עבור משחק הכדורגל – בברזיל. המשחק, שהפך לפופולארי יותר מאי פעם, גם בקרב בוגרים וגם בקרב בני נוער ואף ילדים, צפוי להיות בחירה מנצחת. בהחלט יש למה לצפות.