#1

מלגות לימודים לצעירים לקראת תואר

להגיד שבישראל לימודים אקדמיים הם לא נגישים לציבור הרחב זה פשוט חתירה תחת האמת ורחוק מהמציאות שנות אור. מדינת ישראל היא אחת המדינות היותר נגישות בעולם המערבי בכל מה שנוגע להשכלה אקדמית, הבעיה היא שאנשים רבים לא יודעים היכן נמצאים המקורות שמהם ניתן לשאוב את המשאבים הנחוצים לשם כך.
לכאורה אחת המגבלות של רכישת השכלה אקדמית היא עניין העלות של הלימודים, אלא שבפועל מערכת האונברסיטאות והמכללות שפועלות מטעמן היא מאד נגישה. בפועל, שכר הלימוד הוא נמוך למדי ביחס למדינות אחרות, ובנוסף לכך ישנו מגוון עשיר במיוחד של פתרונות מימון אשר מיועדים לסטודנטים הצעירים.
לצד מסלולי המימון השונים אותם מציעים הבנקים והגופים החוץ בנקאיים, אלה כמובן ההלוואות השונות, הסטודנטים כמו גם הסטודנטים לעתיד יכולים להנות ממבחר עשיר של מלגות בהיקפים שונים, כך שניתן בהחלט להגיע למצב של מימון שכר הלימוד כולו מהמלגות השונות.
אילו מלגות קיימות
למעשה, אחת הבעיות שבגללן אנשים לא פונים לקבל מלגות היא מתוך הנחה שהם לא יעמדו בקריטריונים. ההנחה היא שהמסלולים השונים של מלגות מיועדים רק לאנשים שסובלים ממוגבלויות כאלה או אחרות היא שגויה.
בפועל ישנו מאגר עצום של מלגות שונות ומשונות שאינו מנוצל משום שאין מספיק חשיפה אליו. בפועל ישנו מגוון עשיר כל כך של מלגות שונות שכל אחת מהן מעמידה קריטריונים שונים עד שכמעט כל אחד יפול בחתך כזה או אחר של המלגות השונות.
יש מלגות שאכן מוענקות על בסיס רקע סוציואקונומי עד רמה מסויימת, מלגות אחרות מוענקות על בסיס שירות צבאי. יש מלגות שמוענקות על בסיס מקום מגורים, ואחרות מוענקות על בסיס ביצועים בלימודים. יש מלגות שמוענקות על בסיס רקע אתני ואחרות מוענקות בהתאם לתרומה לקהילה והתנדבות וכמו אלה יש עוד קטגוריות רבות ונוספות.
היכן לאתר את המלגות השונות?

וכעת אל המכשול הבא, איפה מוצאים את המלגות השונות. ובכן, ישנם כמה מקורות שבהם תוכלו למצוא מלגות. מפעל הפיס מעניק מלגות ליוצאי יחידות קרביות בגובה שכר לימוד מלא גם במכללות הפרטיות. דיקנאט הסטודנטים במוסד הלימודים עצמו, כמו גם אגודת הסטודנטים. שימו לב שמדובר בשתי מחלקות שונות ונפרדות, גם המלגות אותן מציעה כל מחלקה שונות זו מזו.
רשויות עירוניות ומרכזים שכונתיים גם הם מקור שבו תוכלו למצוא מלגות שונות מבוססות מקום או פעילות חברתית.
בנוסף לכל אלה תוכלו למצוא ברשת ריכוז של מלגות נוספות. בפועל קיימות למעלה מ 400 קרנות של מלגות שונות, כשלכל אחת יש עשרות אם לא מאות של תקנים לסטודנטים.
כדאי לפנות לכמה שיותר מלגות. זה עלול להיות מעיק מעט משום שהדבר מצריך התעסקות עם טופסולוגיה, יחד עם זאת, לפני שאתם מוותרים על מקור המימון החינמי הזה תשאלו את עצמכם עם חתימה וצילום של כמה מסמכים שווה לכם שכר לימוד או לא.