#1

יניב קטן הינו שחקן כדורגל במכבי חיפה. קטן לא עזב את המועדון למעט גיחה קצרה לאנגליה.
קטן הוא הקפטן של מכבי חיפה, שחקן אהוב על האוהדים.
------------------------שם השחקן: יניב קטן
מין: זכר
ענף ספורט: כדורגל
ארץ מוצא: ישראל


תחילת הקריירה:
יניב קטן החל לשחק בגיל 9 במכבי חיפה, אז בקבוצת הילדים. מאז ומתמיד הוא שיחק כחלוץ, הרבה לכבוש, כשהשיא היה שבאחד המשחקים כבש לא פחות מעשרה שערים.
מאמן קבוצת הנוער ראה את הכישרון והחליט לעלות אותו לקבוצת הנערים, קטן נפצע והושבת לחודשיים ובארבעת החודשים ששיחק לאחר הפציעה, כבש 3 שערים לזכות קבוצת הנערים. גם בנבחרת הנערים גילה כישרון יוצא מן הכלל, הוא אף נבחר למלך השערים בטורנירים שבגרמניה ובסקוטלנד.
מאמן הבוגרים ביקש את השחקן למשחק הגמר גביע של הקבוצה הבוגרת, אך מאחר ולא היה יכול גם לשחק בגמר הגביע וגם לקחת חלק בגמר אליפות אירופה לנערים, החליטה הקבוצה להשאיר את השחק למשחק של הנערים.
יותר מאוחר, זומן השחקן לנבחרת האולימפית ושיחק בה במקביל לקבוצת הנוער.
בשנת 1998, יצא החלוץ למבחנים בקבוצת אנדרלכט הבלגית, שהתרשמה מאוד מהשחקן והציעה לו חוזה, החלוץ ומשפחתו לא נענו ישר לחוזה, אלא ביקשו מתורגמן אשר יתרגם להם את החוזה מצרפתית לעברית. הבלגים לא הסכימו לכך, קטן חזר לארץ וחתם במכבי חיפה חוזה ארוך טווח.
בגיל 19 הוא קיבל זימון לנבחרת הבוגרת. היה לו קשה להתאקלם אך עם הזמן מצא את מקומו בהרכב.
בתקותם של אברהם גרנט ויצחק שום כמאמני מכבי חיפה, ביסס לעצמו השחקן מקום בהרכב, אשר העלה המון ציפיות לגביו והוא סומן כאחת מההצלחות הגדולות של הכדורגל הישראלי.
יש לציין כי למרות שהוא משחק כחלוץ, לא הרבה לכבוש. אמנם, נגד מנצ'סטר יונייטד בשני המשחקים, כבש השחקן שער וכמו כן, גם נגד אולימפיאקוס במסע החלומי של הקבוצה בליגת האלופות בעונת 02/03.
בתחילת 2006 הוא חתם בווסטהאם האנגלית שגיששה אחריו בפגרת הקיץ, אך לאחר שהוא לא מצא את מקומו בקבוצה, חזר למכבי חיפה עוד באותה עונה.


הקריירה היום:
כיום, יניב קטן משחק במכבי חיפה, כשבמחזור הראשון של עונת 08/09 חתם 400 הופעות במדי הקבוצה.
לשחקן העונה יש חמישה שערים, שבעה בישולים, חמישה כרטיסים צהובים ואף לא כרטיס אדום אחד.
בתחילת העונה היה סימן שאלה גדול לגביי השחקן; מפאת קיצוצים במשכורות השחקנים, ביקש יענקל'ה שחר-נשיא הקבוצה, לאצץ בשכרו של יניב. יניב התנגד בהתחלה, האוהדדים זעמו על אפשרות גירושו של השחקן מהקבוצה ולבסוף, למען האוהדים ולמען הסמל, כך טען, החליט יניב לוותר ולקצץ במשכורתו.


ביקורת:
יניב קטן הוא סמל במועדון, בן-אדם נעים, מחזיר לקהל את האהבה שהוא נותן לו. מעבר לכך, יניב שחקן טוב מאוד, אמנם בשנתיים האחרונות קצת ירד ביכולתו, אך עם דחיפת הקהל ורצונו האישי, הוא חוזר לעצמו.
קשה למצוא דבר לא טוב בשחקן שאני מעריצה, הוא קיצץ במשכורתו למען הקהל והסמל, לא עזב את הקבוצה לטובת קבצה אחרת בארץ, לא הלך אחרי הכסף שהוצע לו וגם כשעזב את הקבוצה, עוד באותה עונה חזר אל מכבי חיפה.
יניב קטן הוא מספר 20 האגדי!
------------------------
תמונות


יניב קטן לאחר השער נגד מנצ'סטר יונייטדיניב קטן במדי הנבחרתיניב קטן במדי ווסטהאם

סרטונים

[YOUTUBE]IuuoHSokpFU[/YOUTUBE]
קליפ על יניב קטן

[YOUTUBE]CB4ZCha6Y9E[/YOUTUBE]
הקהל מעודד את יניב קטן

------------------------
בברכה,
צוות סיקורים TGF