TGF.co.il - מידע| אווטאר- האגדה של אנג
 
מציג תוצאות 1 עד 2 מתוך 2
עוד |
 • צפיות: 6,591
 • תגובות: 1
 1. EvyAtaR מנותק/ת מנהל ראשי לשעבר
  תאריך הצטרפות
  16.03.2008
  שם פרטי
  אביתרוש :]
  הודעות
  4,323
  #1  אווטאר: כשף האוויר האחרון (או: אווטאר: האגדה של אנג) היא סדרת אנימציה אמריקאית, העוקבת אחר הרפתקאותיו של האווטאר אנג וחבריו המנסים להציל את העולם מכיבושה של אומת האש.
  הסדרה מתקיימת בעולם המושפע מהפילוסופיה ודרך החיים האסייתית, דבר הבא לידי ביטוי בסגנונות הלחימה, הקסמים, הלבוש והארכיטקטורה. בטרמינולוגיה של הסדרה כל עונה מכונה 'ספר'. הסדרה זכתה בפרסים רבים ומשודרת בערוץ ניקלודיאון. כיום משודרת העונה השלישית של הסדרה.

  רקע;

  אווטאר:כשף האוויר האחרון נוצר והופק על ידי מייקל דנטה דימארטינו ובריאן קוניאצקו באולפני ניקולודיון אנימציה שבבורבנק קליפורניה.מפי בריאן קוניצקו,הרעיון של התוכנית נוצר באביב 2001,כשהוא לקח איור של אדם מבוגר ומקריח וצייר מחדש את הדמות לדמות של ילד ואז הרעיון החל להתפתח. בריאן צייר הדמות רוכבת על ביזון מעופף והראה את הציור למייקל שבאותו זמן מייקל למד על אנשים שנתקעו בקוטב הצפוני.בראין תיאר את תחילת התהליך היצירה כ: "יש איש אוויר יחד עם אנשי המים תקועים בשממה מושלגת ...ואולי אנשי אש לוחצים עליהם.
  היוצרים הביאו בהצלחה את הרעיון לסגן מנהל ומפיק הראשי אריק קולמן רק שבועיים אחרי.
  הסדרה גולתה לציבור בקומי-קון(אירוע מרכזי של קומיקס) ב-2004 ושודר ב21 בפברואר 2005.בארצות הברית שתי הפרקים הראשונים שודרו ברצף באותו יום,בסיום העונה הראשונה ניקולודיאון רצתה עוד עונה בת עשרים פרקים שהחלה לשדר ב17 במרץ 2006 והסתיימה בתחילת דצמבר.הסדרה שמרה על הצלחתה בעונה השניה מה שגרם לניקולודיאון להזמין עוד עונה ואחרונה שהתחילה בספטמבר 21 2007 והיה בה 21 פרקים ולא 20 כמו העונות הקודמות ארבעת הפרקים האחרונים שודרו בספיישל שעתיים ב19 ביולי 2008.

  העולם ב"אווטאר";

  העולם בסדרה הוא עולם בדיוני. בעל רוחות, שדים, חיות בדיוניות וחיות המשולבות מחיות קיימות.האנשים בעולם זה מחולקים לארבע אומות:אומת האש,שבט המים,מקדש האווירוממלכת האדמה.לכל אומה יש אלמנט טבעי משלה שעליו מבוסס הסביבה שלהם.בכל אומה יש אנשים הנקראים "כשפים" שיש להם את היכולת לשלוט באלמנט שמאותו אומה (כשפי אדמה באים מממלכת האדמה ןכן...). יוצרי הסדרה נתנו לכל סוג כשפות סוג של אמנויות לחימה,כל כשפות קיבלה את החסרונות ויתרונות של אמנות הלחימה שלו.ארבעת סוגי הכשפות הם :כשפות מים,כשפות אדמה,כשפות אש וכשפות אוויר.

  האווטאר;

  בכל דור יש אדם אחד שיכול לשלוט על כל אלמנטים ואדם או אישה זו נקראים אווטאר,האווטא הוא הרוח של העולם שלבשה גוף אנושי,שאאוטאר מת נשמתו מתגלגלת לאיש או אישה שחיים באומה הבאה לפי הסדר של האווטאר.הסדר של האווטאר הוא מקביל לסדר של עונות השנה :מים לחורף אביב לאדמה קיץ לאש וסתיו לאוויר.האגדה אומרת שאאוטאר צריך ללמוד את הכשפות לפי סדר זה מתחיל לפי האומה שבה הוא נולד.דבר זה יכול להשתנות במידת הצורך כמו שאאנג מראה בסדרה.בשביל האווטאר ללמוד את הכשפות ההפוכה מהכשפות שהוא נולד איתה וזאת בגלל שכשפות הפוכה היא גם הפוכה באמנות הלחימה(כמו למשל שבכשפות אדמה אתה צריך להיות מחובר לאדמה והישאר ולהתקיף אך בכשפות אוויר אתה צריך בעיקר להתחמק ולנצח בחוכמה ולא כוח),כשפות מים ואש הם הפוכות וכשפות אוויר ואדמה הם הפוכות.
  בדורות האווטאר הצליח להשאיר את ארבעת האומות בשלום פעמים רבות ולהשאיר שלום בעולם.האווטאר משרת כגשר בין עולם הרוחות ובין העולם האמיתי מה שנותן לו את האפשרות לתקן בעיות שכשף רגיל לא יכול. לאווטאר מצב הגנתי בשם "מצב האווטאר" - במצב בו משתמש האווטאר בכל כוחם של גיגוליו הקודמים. כאשר נכנס האווטאר ל"מצב האווטאר", עיניו, פיו וקעקועיו (במקרה של כשף אוויר) זוהרים וכוחו מתפרץ.

  כשהאווטאר נמצא ב"מצב האווטאר" הוא נמצא בעוצמתו הגדולה ביותר אך גם בחולשתו כי אם האווטאר נהרג ב"מצב האווטאר" נפסק מחזור הגילגולים והאווטאר לעולם לא יוולד מחדש.

  תמצית העלילה;

  כשאאנג היה בן 12 הוא קפא בקרחון כשניסה לשרוד סופה, כ-100 שנה אחר כך נער ונערה משבט המים הדרומי מצאו אותו ומצילים אותו.אאנג קם מחדש לעולם שנשלט כמעט לגמרי על ידי אומת האש שנשלטת על ידי שליט אש חדש אוזאי.כאווטאר הוא חייב למצוא כשפים שילמדו את שאר
  בעבר חיו היסודות בהרמוניה, אך אז החליטה אומת האש לתקוף את האזורים האחרים. האווטאר, שהיה אמור לעצור אותם ולשמור על השלווה, נעלם, ובזמן זה אומת האש תקפה וזרעה הרס במלחמתה נגד שלושת היסודות האחרים. למשל, היא השמידה כליל את כשפי האוויר וכמעט לגמרי את שבט המים הדרומי.

  מאה שנים חלפו, וקטרה ואחיה סאקה משבט המים מצאו בקרחון ענק כשף אוויר בשם אנג, ואיתו ביזון מעופף. אנג, שהתברר כאווטאר שנעלם לפני מאה שנים, יוצא למסע ברחבי העולם בחיפוש אחר כשפים מומחים על מנת ללמוד את שלושת היסודות הנותרים (מים, אדמה ואש). רק אז, כאשר יהיה ביכולתו להשתמש בכל ארבעת האלמנטים, אנג יהיה מספיק חזק כדי לעצור את המלחמה אשר אומת האש עתידה לפתוח. מי שיעמוד בדרכו הוא נסיך אומת האש המנודה, צוקו, שצריך לתפוס את האווטאר כדי להחזיר אליו את כבוד אביו. קטרה וסאקה הצטרפו לאנג במסע, ועל גבו של הביזון המעופף הם מטיילים בעולם כדי לעזור לאנג להגשים את ייעודו, ולסיים את המלחמה.

  דמויות ראשיות;

  אנג;

  אנג (בן 12 {טכנית הוא בן 112}) הוא גלגולו הנוכחי של האווטאר בתור כשף אוויר. אנג אוהב לכייף, להנות מהחיים ואוהב להמציא סוגי משחק חדשים. נטל האווטאר כבד על אנג מאוד, והוא אינו בטוח שהוא מתאים לתפקיד בכלל. בילדותו, אנג חי עם נזירים במקדש האוויר, וגודל וחונך על ידי נזיר בשם גיאטסו שהתייחס אליו כאל בנו. אנג היה אמור לגלות שהוא האווטאר בגיל 16, אך זה התברר לו ארבע שנים קודם, בגיל 12. מאותו רגע, חייו של אנג השתנו - במקום משחקים וכיף, היה עליו לבלות את מרבית זמנו בלימודים, בחינות ובפיתוח כוחותיו. ומה שעוד יותר נורא, הוא שמתברר לאנג שהנזירים במקדש האוויר הדרומי מתכננים להעבירו למקדש אחר, בו יפתח את כוחותיו ויתאמן במסגרת מלאה, מה גם שעל אנג יהיה להיפרד מכל מי שהכיר, ולהתחיל במסגרת חיים חדשה שתעסוק באימונים ולימודים ללא מנוח. כאשר שמע את דבריהם של הנזירים, אנג החליט לברוח מרצונו מהמקדש. הוא עלה על גבו של ביזון מעופף, ששימש ככלי תחבורה בקרב נזירי האוויר, והמריא אל על. אך דבר מה השתבש, והשניים צללו אל תוך מעמקיו של אוקיינוס סוער. על מנת להציל את שניהם, אאנג מקפיא אותו ואת אפה, הביזון המעופף, במרכזו של קרחון. כעבור מאה שנים, את הקרחון מוצאים שני מתבגרים - קטרה ואחיה סאקה - משבט המים הדרומי. אנג גילה שהיה קפוא במשך מאה שנים ושנטש את העולם בצרתו. הוא רוצה לכפר על היעדרו, לסיים את המלחמה ולהחזיר את השלווה לעולם, לכן עליו ללמוד את כל ארבעת היסודות. כמובן, זה לא מפריע לו לכייף בדרך. לאנג יש מקל שנפתח לדאון, ובעזרת שליטתו באוויר אנג יכול לעוף איתו.

  קטרה;

  קטרה (בת 14) היא נערה צדקנית שאוהבת לעזור לאחרים. כשקטרה חיה בשבט המים הדרומי, היא פיתחה את יכולותה ככשפית מים, אך לא היה לה מי שהתרשם מהתקדמותה מכיוון שכשפות המים לא הייתה נחוצה בשבטה הקטן, ולכן שמחה כאשר אנג החמיא לה על כשפיה. חוץ מלעזור לאווטאר, כשפות המים שלה חשובה לה וערזרת לייחד את עצמה ולהוכיח שהיא יותר מעוד ילדה רגילה,ושגם היא יכולה לגרום לשינוי, קטרה רוצה גם למצוא מומחה לכשפות מים שילמד אותה לפתח את כוחה.

  סוקה;

  סוקה (בן 15) משבט המים הדרומי. הוא אחיה של קטרה. הוא מרבה להתלונן, מעדיף מדע על כשפות ובעל תיאבון מפותח. אימו נהרגה על ידי אומת האש כשהיה צעיר, וכשאביו יצא יחד עם שאר הגברים למלחמה, הוא נותר כבן המבוגר ביותר בשבט. סוקה רצה להצטרף אליהם, אך אביו אמר לו שהוא צעיר מדי, ועליו להישאר להגן אל אחותו. סוקה לקח את תפקידו ברצינות, והחל לנסות לאמן את בני השבט הקטנים, אך ללא הצלחה. כשאנג הגיע סוקה לא התלהב וביטל את רעיון המסע, אך לאחר שראה שאנג הגן על השבט מפני מתקפה של אומת האש הסכים להצטרף. לסוקה במהלך הסדרה יש מספר חברות, ולכן הוא רואה את עצמו כ"מבין עניין". הוא משתמש להגנה בבומרנג שלו, אך לרוב מוחו היצירתי מצליח יותר מכל כלי נשק. לסוקה היו בתחילה דעות שוביניסטיות, אך הוא השתחרר מהם במהירות במהלך הסדרה.

  זוקו;

  זוקו (בן 16) הוא בנו של שליט האש, וכשף אש בעצמו. הוא הוגלה משטח אומת האש לאחר שהתנגד לתוכנית הצבאית של אחד הגנרלים הגבוהים של האומה, מכיוון שהתוכנית כללה להקריב קבוצת מגויסים כפיתיון לאויבים במלחמה. זוקו, שפגע בכבוד הגנרל, היה צריך להלחם עימו בדו-קרב כשפי אש. זוקו היה מוכן לכך, אך כשהגיעה שעת הקרב, זוקו ראה שמולו אינו עומד אותו גנרל, אלא אביו. זוקו התחנן על חייו ולא רצה להילחם באביו. אביו, שראה בהתנהגות זוקו חולשה, תקף והשאיר לזוקו צלקת סביב עינו. הוא גירש אותו משטח אומת האש, ושלח אותו למצוא את האווטאר בתקווה שכך יפטר ממנו. כשהאווטאר התגלה מחדש, זוקו קיבל תקווה שאם הוא יתפוס אותו, הוא יוכל לחזור למקומו הקודם, ולזכות בכבוד אביו.

  איירו;

  איירו (בן 50+) הוא אחיו של שליט האש, ומכאן שהוא גם דודו של זוקו. הוא כשף אש חזק, והיחיד שנשאר לתמוך בזוקו גם אחרי שהוגלה. אירו היה גנרל גדול, הוא ידוע ברחבי אומת האש כ"דרקון המערב", אך הוא פרש מתפקידו כשבנו היחיד מת במלחמה, וכעת הוא עוזר לזוקו במסעו בהדרכה, תמיכה ושיתוף חוכמת חיים. איירו נוטה לקחת דברים בהומור וברוגע, ומתייחס לזוקו כאל בנו. איירו גם ידוע כחבר בארגון סודי הנקרא "הלוטוס הלבן".

  טופ;

  טופ (בת 12) היא כשפת אדמה עיוורת מלידה. היא ממעמד חברתי גבוה, והוריה שרואים אותה כחלשה ושברירית שמרו עליה מכל משמר ולא סיפרו עליה מעולם, אך למעשה טופ היא לא כמו שהוריה חושבים שהיא. טופ, ככל כשף אדמה, הינה בעלת קשר חזק עם הקרקע. כיוון שאינה יכולה לראות, האדמה מאפשרת לה "לראות" על ידי הרגשת תנודות בה. היא חמקה מביתה כדי להלחם בתחרויות כשפות אדמה מבלי שהוריה ידעו, והצליחה לנצח אנשים שנחשבים אלופים. כשאנג מגלה שהיא המורה שאמורה ללמד אותו כשפות אדמה, הוא מנסה לשכנע אותה לבוא איתו. תחילה היא מסרבת, כי אינה רוצה לחשוף את יכולותיה לפני הוריה, אך לבסוף מסכימה, והיא מצטרפת למסע ביחד עם החבורה. טופ מתגברת על עיוורונה, והיא אינה אוהבת שמרחמים עליה בשל מגבלתה.

  אזולה;

  אזולה (בת 15) היא אחותו הקטנה של זוקו, כשפית אש מומחית אשר מסוגלת לשלוט בכשפות ברק, הנחשבת לחזקה יותר בדרגה מכשפות אש רגילה. היא נשלחה על ידי אביה ללכוד את זוקו ודודה אירו, הנחשבים לבוגדים. לאחר שראתה את האווטאר בעיר אומאשו, החליטה גם היא לנסות לתפוס אותו. לשם כך היא מצרפת לעצמה שתי חברות ילדות, לוחמות שיעזרו לה במשימה: טאי לי ומאי. אזולה היא תככנית וזדונית שלא בוחלת באמצעים כדי להשיג את מטרותיה.

  חיות מלוות;

  את אנג, קטרה, סאקה וטופ מלוות שתי חיות:

  אפה;

  ביזוני האוויר היו כשפי האוויר הראשונים אפה הוא הביזון המעופף היחידי שנשאר בעולם. אפה הוא ביזון מעופף בעל שש רגליים וחמש קיבות השוקל 10 טונות. הוא משמש ככלי טיס לחבורה וחיה מנחה לאנג כאווטאר. אפה ממריא למשמע המילים יִיפ-יִיפ,אפה נראה שהוא מפחד מאש הוא בוטח באנשים שהיו נחמדים אליו.הוא מלקק אנשים שנראים טובים אליו ולחבריו.אפה גם מפחד להיכנס מתחת לאדמה אחרי שנתקע שם בתחילת העונה השנייה(פרק שני)

  מומו;

  מומו הוא למור אוויר לבן וקטן. החבורה מצאה אותו במקדש הישן של אנג, והוא, כמו אפה, אחרון מסוגו. הוא בדרך כלל נהנה לקחת לסאקה את האוכל לפני שהוא מספיק לאכול אותו.מומו הוא גם חבר טוב ואוהב של אפה ורואים זאת כשאפה נעלם ומומו נהיה מודאג ומדוכא.מומו מקשיב לאאנג אפילו שהוא לא מבין את השפה שלו.

  סוגי כשפות;

  כשפות מים כשפי מים מתחלקים לשלושה סוגים:סגנון דרומי. סגנון צפוני וסגנון ביצות. (שיטת לחימה-טאי צ'י Tai-Chi) כשפי המים מקבלים כוח חזק יותר כשהירח מלא, אחד הכוחות המיוחדים הוא כשפות דם.
  כשפות אש כשפי אש מתחליקים לשני סוגים:אש רגילה והברק. (שיטת לחימה-קונג פו Kung-Fu) כשפי אש מאבדים את הכוחות שלהם בזמן ליקוי חמה, הכוח שלהם מתחזק מנפילות של כוכבי שביט.
  כשפות אדמה כשפי אדמה מתחלקים לשני סוגים:שליטה באדמה ושליטה במתכת(גם יכול לשלוט באדמה). (שיטת לחימה-האנגר Hungar)
  כשפות אוויר כשפות האוויר לא מתחלקת לסוגים. (שיטת לחימה-באגואה Bagua)

  סגנון האנימציה דמוי האנימה;

  סגנון האנימציה בסדרה מטשטש את ההבדלים בין אנימציה אמריקנית ואנימה אם זה בסגנון הציור, הנופים המושקעים והצורה בה מעוצבות הדמויות. יוצרי הסדרה אישרו שהושפעו מאנימות שיצרו את הסדרה ושהם אוהבים את סרטיו של הייאו מיאזאקי ואפשר לראות בסדרה נקודות דמיון שמזכירות פרטים מסרטיו.

  תמונות;


  אנג במצב האווטאר


  מפת עולם האווטאר- מחולק לפי אומות


  אנג


  קטרה


  סוקה


  זוקו


  אירו


  טופ


  אזולה


  מומו

  לעוד מידע על הסדרה ניתן לקרוא כאן;

  האתר הרשמי בניקולודיאון

  אתר המעריצים הישראלי

  אתר מעריצים ישראלי לסדרה


  קרדיט לויקיפדיה על כל המידע והתמונות (http://he.wikipedia.org)


  Fix your shadow

 2. נושאים אחרונים
 3. Galileo מנותק/ת מנהל ראשי לשעבר
  תאריך הצטרפות
  09.07.2008
  שם פרטי
  גל
  הודעות
  3,114
  #2

  תודה רבה אביתר , יופי של מידע =]


  גל ,
  מנהל ראשי לשעבר.

 

המבקרים מצאו דף זה ע"י חיפוש המילים:

   
SEO by vBSEO